HAKKIMIZDA

İyigüllü Şirketler Grubu 1956'dan beri Türkiye boya sektörüne hizmet vermektedir. Grubun en büyük iştiraklerinden ve aynı zamanda üretim kuruluşu olan Akiş Boya, 1982 yılında 15.000m2'lik bir alanda kurulmuş olup, sanayi, otomotiv, mobilya, inşaat, tekstil ve izolasyon gibi birçok sektöre yönelik boya ve yardımcı ürünler imal etmiştir. Bugün hala inşaat, sanayi ve ağır sanayi boyalar ile yardımcı ürünler üretmektedir.

Alkid Reçine ve PVA üretim departmanlarıyla kendi ham maddesini kendisi üreten Akiş, sürekli Ar-Ge politikasıyla her geçen gün daha da ileriyi hedeflemektedir. İyigüllü Şirketler Grubu'nun İştiraklarından olan Akiş Boya bugün Türkiye genelinde birçok bayi satış ağını yaygınlaştırırken, aynı zamanda ülkeye boya ve ham madde ihraç etmektedir. Akiş Boya 2002 yılında Alkid Reçine ihracatıyla, Ticaret ve Sanayi Odası Özel Ödülüne layık görülmüştür. 

Altmış yılı aşkın süredir üreterek ve ülkenin ekonomik konjonktürünün getirdiklerinin ötesinde atılımlar yaparak büyümesini sürdürmekte olup, Amerika’nın en büyük, dünyanın ise en büyüklerinden olan kara bazlı endüstriyel boya üreticisi Carboline ile Lisans anlaşması imzalanmıştır. Markanın Türkiye pazarına girmesiyle Akiş Boya petrokimyadan enerjiye, offshore platformlarından, marin, boru ve terminale aynı zamanda köprü ve otoyoldan su, atık su, metal, maden OEM, vagon ve kağıt endüstrisine kadar geniş bir alana çözüm sunabilecek bir potansiyele ulaşmış, ürün çeşidini arttırmıştır. 

Kuruluşumuzun Yönetim Sistemleri kapsamı;

Kuruluşumuz; AKİŞ BOYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş., endüstri öncelikli olmak üzere mobilya, oto, inşaat ve deniz alanlarına yönelik solventli, solventsiz ve su bazlı boya tasarımını, üretimini, satışını ve pazarlamasını yapmaktadır. Entegre Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 ve ISO 14001:2015 Standartlarının ön gördüğü tüm şartları sağlayacak şekilde kurulmuştur.  Tüm Akiş Boya çalışanları, çalışma alanları, tüm süreçler, iç/dış hususlar ve taraflar Entegre Yönetim Sistemi kapsamı içindedir. Akiş Boya merkez ofisi Bursa DOSAB’nde yer almaktadır